Aikataulu

SOTY Aikataulut

5.5. 2019

Paikka: Helsingin kulttuuritalo
Liput: Lippu.fi (ostathan ennakkoon sillä aiempina vuosina liput ovat loppuneet ovelta)

Huom: tänä vuonna emme järjestä TalviSOTY:ä

Aikataulut elävät ilmoittautumismäärien mukaan (alla on vuoden 2018 aikataulu) ja ovat vielä suuntaa-antavia, kannattaa ennen tapahtumaa tulla tarkastamaan tarkemmat ajat. Mahdolliset aikataulujen myöhästymiset samana päivänä ilmoitetaan tapahtuman fb-sivulla.

Ryhmien tulee olla viimeistään tuntia ennen omaa kilpailua kisapaikalla ja ilmoittautua.

Klo 8.30 Ilmoittautumispiste kisaajille on auki
Klo 9.00 Ovet auki katsojille

Päälava:
Klo 10-10.20 Student teams suora finaali
Klo 10.20-11.30 Adults 2 suora finaali
Klo 11.30-13.00 Juniorit suora finaali
Tauko 45 min
Klo 13.45-16.15 Show pienryhmät karsinta
Klo 16.15-17.45 Muodostelmat karsinta
Tauko 15 min
Klo 18-19.45 SOTY Finaalit

Street stage (alakerta):
Klo 10.30-13.30 Street pienryhmät karsinta
Klo 13.45-14.15 Dancer of the year (soolo)
http://www.sneakers.fi/dancer-of-the-year-soty/
Klo 14.15-15 K-Pop Finaali

Koreografeille ilmaiset tanssitunnit (muille 10e)

5.5. La
Klo 14-15.30 Siéva
Klo 15.45-17.00 Heels class
Paikka: Dance.fi tanssikoulu, Aleksis kiven katu 34

Kisajärjestys
Huom! Ryhmien esiintymisjärjestystä ei ole valitettavasti enää mahdollista muuttaa.

STUDENT TEAMS

Helsingin Tanssiopisto Streetworkers
Tambor Reggaeton Crew
dance.fi & Sahrami Reggaeton Foliot
Girl Gang
Naparakat
A-Crew
Girlystyle
Helsingin Tanssiopisto Bompottelijat

JUNIORS OF THE YEAR

DCA RELOADED
Fresh kids of Danceteam
Team-Alien
Prime Juniors Turku
KRV Dance Angelinat X – Pikku Nyyhyt
Sirut, Akaan balettikoulu petite Ballerina – Enkelin kosketus
Rugratz
Studio Maerobic
KMDance Elite
StepUpStreet Ko lapset aka HENKSELIKAVERIT- Oltaiskos kavereita?
SCV Fira
DCA Street Crew – Take me out to the ball game
KMDance Mini Juniors
Dance Actions Kehitysryhmä juniors – Heureka!
Dance Moves Sparks
DCA WOLFPACK
KMDance Mystic
StepUp Kids – Bubblegum
Hip Hop House Kids – That’s What I Like
Indiko 8, Hämeenlinnan Tanssi- ja Liikuntakeskus – Lost Souls
DCA Show Juniors
Rascalz Jr. Ek
Optinen Harha
DCA Street Ninjat – Funk Army
StepUp Street Ko junnut 1 . kevytANARKIAA
DA Street Juniors
Rascalz Jr
Team Sunlight / Tanssikeskus Footlight

ADULTS OF THE YEAR

Sprainz
Bench Warmers
Delany (McDanze Tanssikoulu)
DCA Reborn
Team KetoLadies: Red
DCA MTR
Las Candelas
Pohjan Ladyt
DCA encore – Embrace the glorious mess that you are!
Sprainz EK
Midland Crew
DCA UG CREW
KRV Dance Aora – Heräämisisä Ruususen Köökissä
Dca Jewels Ladies

SHOWCASE OF THE YEAR (STREET)

Energy to Burn
Dance Actions Street Life – Music Box Goes Hip Hop
Victory Flow
Rugratz pienryhmä
Kun Fusion (Urban Moves Kuopio ry)
Dance.fi hip hop alk
Vogue Diamonds – Shine your Vogue
Rumble Squad
Red Case
DA Street Crew
Posture / Helsingin Tanssiopisto
UrbanKeto
Rascalz SC
FreQ7
Dance.fi siéva
Dance ActionsStreet Kids – The Power of Colour
METHOD
MOJITO
Constellate
ToeStar Rockers
Winter Waackers
Namnløs
Unity Crew
Rascalz X
Pakarakat
Alerta Roja
Machika Alert
TeamBOX
dance.fi Reggaeton EK – Serpientes
JaMam’s Cats – In da woods
Dancehallcrew Scotch Bonnet
BAD HABITS CREW
Grupo Tambor
Doubtless
Baddest dolls
XS
Tinze Twerkers
DemBow Crew
Unleash the Troops
Dacehall Ek/dance.fi
Aggressiivinen Serenadi Oulusta
K´OS

SHOWCASE OF THE YEAR (SHOW)

Team Alien
Alium
JazzAttack
Mintut, Akaan balettikoulu Petite Ballerina – W.M.N.&G.R.L.
PrimeJuniors – betrayal at its finest
Lights on Broadway – We Both Reached For The Gun
Dance Actions Spruce
PrimeJuniors
Team JMS Kuljetaan
Dance Moves Spektri
PrimeDancers – Of Double Aspect – Percussions Of Color
KTO Lyrical Etude
DCA Juniors
Kuopio Dance Unit – Valve
Dance Actions Kids – Tribe of the Eagle
Dancefina Kids
PrimeKids
Dancefina Teens
KETO Unit
Tanssiryhmä Kuura
Team KETO
Dancefina Academy Jazzcats / Hit the Road!
StepUp Teekutsut
.contemp. – Melody of Love
dancefina academy the handmaiden
Twist the Flow
Etnica
StepUp Show Kids
Flame Dance Studio
Angelinat Y
Razzmazz Aalo
Dance Actions Shadow
Check Five
KMDance Dynasty
La Rakata
KRV Dance Angelinat X – Palvelusväkeä

FORMATION OF THE YEAR

L.A.P. – game power
PrimeJuniors – ‘Desecration – Safe Haven’
DCA Show juniors
Voca
PrimeDancers – Reverse Phsycology
Anterot – Suon synty
DCA Encore
.contemp. – Regret
High Society United
ZZCrew
.contemp. – Intervention
Dance Actions Motion
Studio Maerobic
Hip Hop House Dangsters
StepUp Juniors Lapsen silmin
DCA Show Teens – The Power of Magician
Go-Go Elektra – Voltage
DCA Street Force
DCA Voguers
Rascalz
Team Moonlight
Dance.fi Street Posse – Wash
Team Spotlight (Tanssikeskus Footlight)

KPOP

Crush
Function
Dre4m’minutes
R2PLAY
The Trix XX