Timetable

SOTY Aikataulut

5.5. 2019

Paikka: Helsingin kulttuuritalo
Liput: Tiketti.fi (ostathan ennakkoon sillä aiempina vuosina liput ovat loppuneet ovelta)

Alla on alustava 2019 aikataulu. Mahdolliset aikataulujen myöhästymiset samana päivänä ilmoitetaan tapahtuman fb-sivulla.

Ryhmien tulee olla viimeistään tuntia ennen omaa kilpailua kisapaikalla ja ilmoittautua.

Klo 8.00 Ilmoittautumispiste kisaajille on auki
Klo 8.30 Ovet auki katsojille

Päälava:

Klo 9.00 Street showcase(pienryhmät) karsinta
Klo 11.00-11.50 Juniorit karsinta
Klo 12.00-13.15 Show showcase(pienryhmät) karsinta
Klo 14.00-14.25 Juniorit finaali
Klo 14.30-15.30 Street & Show showcase (pienryhmät) yhteinen finaali
Klo 15.30-16.20 Latin & Reggaeton suora finaali
Palkinnot Juniorit ja showcase
Klo 16.30-18.10 Muodostelmat karsinta
Klo 18.10-18.30 Student teams suora finaali
Klo 18.30-19.00 Adults 2 suora finaali
Palkinnot latin & reggaeton student teams
Klo 19.10-19.45 Muodostelmat finaali
Palkinnot adults2 ja muodostelmat

Dancer of the year -soolokilpailu sekä K-Pop kilpailu järjestetään erikseen 18.5. Kulttuuritalolla klo 15-18. Kisavieraana myös Japanin SOTY:n voittajatanssija!

http://www.sneakers.fi/dancer-of-the-year-soty/

Kisajärjestys
Huom! Ryhmien esiintymisjärjestystä ei ole valitettavasti enää mahdollista muuttaa.

Street Showcase (pienryhmät, avoin kaiken ikäisille)

1. Dance.fi Street Posse – Question

2. FreQ7 – The desert

3. DA DIMENSION CREW – Mind in awe

4. Pandemic

5. Rascalz Problemz

6. Five Elements

7. Yves Saint Lockers

8. Rascalz Nameless

9. Lights on Broadway – Alexander Hamilton

10. DA M00NBEAM – Muutos

11. Ninjapommittajat – Hyped Up

12. LTO katuEDU

13. KunFusion

14. Rampa Crew – Breath, Stretch, Shake

15. Constellate

16. Vandalz

17. DOUBTLESS

18. DTI Street Crew

19. GazaGirls

20. headspace

21. VIBA Toast fi di Woman dem

22. freeZtyle

23. DCA VOGUERS

24. Bubblin’ Crew

25. Helsingin tanssiopisto Talonvaltaajat

26. Dance.fi Rockers – Hyperballad

27. Leaders League

29. Sapphire Queens of VIBA

30. Pakarakat

31. Badams Up

32. Tinze Twerkers

33. DZ

34. Dance.fi Siéva Crew – You’ll know

35. Boogie Bunch

35. Lentävät Oululaiset

Juniors of the year

1. DCA Show Juniors Sparkle – La vie en rose? – Ruusuilla tanssien?

2. Dangsters Juniors – In the Hogwarts

3. Rascalz JR EK

4. DCA Jamz

5. Angelinat

6. Hip Hop House Juniors – The Gang

7. DCA DYYNIT

8. Rascalz Jr

9. DCA All Set

10. StepUp Cool Old School Crew – Yo! Are U Ready 2 School?! XD

11. Rugratz

12. DO NOT Kill (Bill)

13. StepUp Urban Tribe KO1 – Post-apocalypse 9000

14. DCA Street Crew – Within the Maze

15. KETO Vaietut äänet

Show Showcase (pienryhmät)

1. PRIME3 – What is a human connection?

2. Tanssiva Porvoo Ek-ryhmä

3. Dance Moves Lovelies

4. Naparakat

5. Belly Riot

6. PrimeDancers Lemonade – When life gives you lemons… make women

7. Dance Moves Darlings – New Species

8. Angelinat

9. Sentire, Helsingin tanssiopisto – Roll a dice

10. Dance Moves Heartfelt – Unarmed

11. .contemp. – No happy-ever-afters

12. Team KETO

13. Team Alien – The Nose

14. StepUp Muistipeli

15. Queencé – You Jealous?

16. Divalicious Show Crew

17. SCV Fira

18. voca, midsummer spell spills

19. StepUp Runners

20. PrimeDancers – burnout

21. DTI Performing Arts Crew

22. IMPERIA Dance&Fitness Studio – Human

23. Tapvodancers

24. Kuura – The night of

Latin & Reggaeton team of the year

1. Rebellaz

2. TemPow!

3. Latin Flames – Encrypted

4. Alerta Roja

5. La Rakata

6. HSDS Latin Crew

7. Grupo Tambor

8. Reggaeton EK

9. Azucar Blanca

10. Tanssikoulu Un Dos Tres

11. Sparkle Crew

12. Tkv Latin Show Juniors

13. HSA Ladies Still

14. Latintitaniun

15. DanceNow Latindancers

16. Rumble Squad

Formation of the year (Muodostelmat)

1. IMPERIA Dance&Fitness Studio – Lights

2. PrimeDancers – WELCOME TO DINNER

3. TP Dancers

4. Rascalz

5. 7th Street Crew – Night at the ER

6. Dancezone Team

7. Team Alien – Birdwoman

8. Salsa Latina Bachata Team

9. StepUp Street Junnut 2 – Aavelaiva

10. DCA ENCORE

11. StepUp Muuttolinnut

12. Team X

13. DCA Street Force – Black Lake

14. TPL Säihke

15. CR Company – Life

16. TPL Hohde

17. DCA VOGUERS

18. IMPERIA Dance&Fitness Studio – Escalate

19. TPL Soihtu

20. JaMam’s collective – ”What’s your superpower”

21. Dance.fi – 555

22. FREEDAM

23. DCA GLORY

24. IMPERIA Dance&Fitness Studio – Miks

25. Purse First – EK Loiste, Tanssikoulu DCA

Student Teams

1. Rugratz M1N1

2. HHH Queens ”serving some realness”

3. Dance.fi hiphop

4. Helsingin Tanssiopisto Bompottelijat

5. Volvo Girls

7. A-Crew

8. Dance.fi lyrical hiphop

Adults 2

1. Delany / McDanze tanssikoulu

2. TPL Ladies

3. Osiris

4. Zombie in Love

5. .contemp. – Learning to let go

6. Reborn Crew – My happy Place

7. Hermanni 550 – Just another Monday

8. Sprainz Ek

9. Elekantti

10. Funky Fossils